Ubezpieczenia dla dzieci i młodzieży szkolnej – pamiętaj by czytać OWU

Czy warto się ubezpieczyć dodatkowo chodząc jeszcze do szkoły? Oczywiście mamy zwykle w takim wieku ubezpieczenie od rodziców oraz zazwyczaj ubezpieczenie zbiorowe. Jednak są sytuacje, których ubezpieczenie nie obejmie i dodatkowe opcje ubezpieczeń, które warto rozważyć.

Oferowane w szkołach pakiety ubezpieczeń zbiorowych zwykle z powodu niższej ceny cechują się bardzo ograniczonym zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Bywa, że przy zdarzeniu okazuje się, że nasza polisa nie obejmuje w swoim zakresie akurat tego danego rodzaju szkody jaka nas dotknęła. Dlatego warto wiedzieć od czego się ubezpieczyliśmy i przeczytać dokładnie warunki ubezpieczenia zawarte w OWU – jest to dokument określający ogólne warunki ubezpieczenia. Obok umowy, to najważniejszy dokument z jakim powinniśmy się zapoznać. Nie zawsze jest ona nam udostępniony razem z umową. Bywa, że w umowie jest adnotacja, że samemu powinniśmy się zapoznać z OWU, a w zasadzie mamy obowiązek potwierdzić, że zapoznaliśmy się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Potwierdzamy to podpisując umowę / polisę.

rodzina pod czerwonym prasolem

Ogólne Warunki Ubezpieczenia są zawsze do znalezienia w Internecie na stronie ubezpieczyciela, ale zazwyczaj jest to dość złożony dokument zawierający warunki wielu ubezpieczeń. Musimy zatem znaleźć w nim te, które dotyczą naszego. Jeżeli dokument OWU nie został nam dostarczony w wersji papierowej, powinniśmy otrzymać informację gdzie się on znajduje w Internecie – na przykład w postaci linka do stron w serwisie internetowym towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym mamy wykupione ubezpieczenia.

dziewczynki w okularach przeciwsłonecznych pluskają się w basenie

Gdy już zapoznamy się z warunkami naszego ubezpieczenia i zakresem ochrony oraz sumami ubezpieczenia, w przypadku gdy uznamy, że to za mało lub gdy sumy ubezpieczenia są zbyt niskie (co w przypadku tanich ubezpieczeń zbiorowych jest bardzo częste), możemy poszukać jakiegoś rozszerzone pakietu ubezpieczeń. Warto to zrobić, ponieważ w przypadku poważnych uszczerbków na zdrowiu suma taniego ubezpieczenia NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – może okazać się zbyt niska na pokrycie kosztów leczenia. Jest to bardzo częsta sytuacja w przypadku tanich ubezpieczeń.

Artykuł napisany przy konsultacji z Ekspertem z:
TCU – Agencja Ubezpieczeń z Tarnowskich Gór
https://tcubezpieczenia.pl
42-600 Tarnowskie Góry, Nakielska 1-3/88 (hala targowa)
tel. 512 130 641

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*