Czy warto założyć Rachunek osobisty w Banku Zachodnim BZWBK

Na koniec ubiegłego roku w polskim systemie bankowym było założonych ponad 30 milionów rachunków osobistych. Na tych rachunkach zgromadzonych jest blisko 100 miliardów złotych. Tak na dobrą sprawę większość tych środków marnuje się. Według szacunków jest to ok. 60 miliardów złotych- 2 tysiące złotych na każde konto.

Jak wiadomo podstawowe ROR-y nie są oprocentowane. Można powiedzieć, że jest to złoty interes dla banków, które dysponują tymi środkami za darmo. Pieniądze nagromadzone na nie oprocentowanych rachunkach pozwalają bankom obniżyć całkowity koszt finansowania. Do dlatego banki tak walczą każdego klienta i premiują podpisywane umowy o prowadzenie rachunku osobistego. Z tego powodu niektóre osoby dysponują kilkoma rachunkami.

Rachunek osobisty w BZWBKJeśli ktoś jest zwolennikiem bezproblemowego dostępu do własnych pieniędzy to nie będzie się zastanawiał nad założeniem lokaty. Klienci mogą rekompensować sobie koszty utraconych odsetek nagrodami oferowanymi przez banki dla posiadaczy standardowych rachunków. Przykładowo Bank Zachodni WBK zwraca klientom 1 procent wydatków dokonanych kartą płatniczą VISA „Wydajesz&Zarabiasz” w supermarketach, sklepach spożywczych oraz na stacjach benzynowych.

Konto Wydajesz – Zarabiasz w BZWBK:

– darmowe prowadzenie rachunku przy miesięcznych wpływach min. 1000 zł
– bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów
– dostęp do konta przez Internet i telefon komórkowy
– zwrot 1 procent płatności kartą VISA(do 500 zł w miesiącu)
– miesięczna opłata za kartę w wysokości 5 zł

6 thoughts on “Czy warto założyć Rachunek osobisty w Banku Zachodnim BZWBK”

 1. Podobno limit odnawialny w koncie to najłatwiejszy kredyt jaki można zdobyć w banku. Słyszałem, że na starcie nowi klienci mają niekiedy możliwość skorzystania z dostępu do gotówki w ramach kredytu odnawialnego. Nie wiecie czasem o jak duży limit odnawialny można się starać w Banku Zachodnim WBK?

  1. – limit kredytowy dostępny jest w chwili założenia rachunku
   – limit na rok z możliwością odnowienia
   – RRSO ok.20 proc.
   – zadłużenie spłacane jest ze środków na koncie
   – brak prowizji za kolejne udzielenie limitu

 2. Posiadacze rachunku osobistego w Banku Zachodnim mogą skorzystać z promocyjnego kredytu gotówkowego do 31 grudnia 2013 roku. Promocyjne warunki dotyczą wielkości prowizji za udzielenie kredytu-jest ona obniżona o 20 procent. Warunek jest jeden. W ciągu ostatnich 3 miesięcy(licząc od dnia składania wniosku) nie można być posiadaczem rachunku w BZ WBK.

 3. Zraziłem się do usług Banku Pocztowego. Wybrałem tą instytucję finansową bo mają naprawdę solidną ofertę dla osób w zaawansowanym wieku. Niestety Bank Pocztowy tak jak cała Poczta Polska jedna wielka komuna. PRL bije na każdym kroku. Nie mam siły się z nimi użerać dlatego postanowiłem zmienić bank. Akurat tak się składa, że mieszkam obok placówki Banku Zachodniego w Bydgoszczy. Stąd zrodziło się moje pytanie czy BZ WBK posiada jakieś udogodnienia dla osób starszych.

  1. BZ WBK ma w ofercie Konto aktywni 50+. To rachunek stworzony z myślą o aktywnych seniorach, którzy potrzebują łatwego dostępu do pieniędzy. Taką możliwość daje między innymi bezprowizyjny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce. Prawdziwym hitem w tym koncie jest darmowe ubezpieczenie medyczne. Przez 24 godziny na dobę można otrzymać pomoc medyczną w nagłych przypadkach. Ponadto prowadzenie rachunku jest darmowe jeśli zapewnimy miesięczne wpływy co najmniej na poziomie tysiąca złotych.

 4. BZ WBK oferuje praktycznie darmowe Konto Godne Polecenia z premią 700 zł. Dodatkowo można powiększyć premię o 100 zł zakładając konto z polecenia osoby będącej już klientem banku.W chwili obecnej użytkowanie Konta Godnego nie powinno wiązać się z żadnymi kosztami – oczywiście zależy to od sposobu korzystania.Warunki do zdobycia premii są łatwe do spełnienia: wpływ 1000 zł wynagrodzenia, cztery przelewy i cztery transakcje karta na kwotę 300 zł.Zapraszam do kontaktu: dcentral2013(ma-pa)gmail(k-ka)com – można zyskać 800 zł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*