Czy warto założyć Konto osobiste w ING Banku Śląskim

Wszyscy jesteśmy skazani na posiadanie w dzisiejszych czasach konta bankowego. Większość Polaków nie wyobraża sobie dorosłego życia bez tego produktu bankowego. Każdy kiedyś stoi przed dylematem jaki rachunek wybrać. W najgorszym wypadku trzeba przejrzeć wszystkie oferty, regulaminy oraz tabele opłat i prowizji.

Praktycznie rzecz biorąc jest to zadanie niewykonalne. Dlatego najczęściej przy wyborze rachunku kierujemy się opinią innych lub wybieramy ofertę banku, który obsługuje naszego pracodawcę. Naszym zdaniem zanim wybierzemy odpowiednie konto powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie jak będziemy korzystać z rachunku bankowego.

Konto osobiste w ING Banku ŚląskimKonto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim akurat jest stworzone dla osób, które unikają oddziału bankowego i większość operacji wykonują samodzielnie. Posiadacze Konta z Lwem Direct mają dostęp do swoich środków pieniężnych przez Internet, telefon oraz przez sieć bankomatów.

Konto z Lwem Direct- szczegóły:

– darmowe prowadzenie rachunku
– bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów
– darmowe przelewy internetowe w kraju
– bez opłat za kartę zbliżeniową do konta(wykonanie transakcji bezgotówkowych w miesiącu na min. 200 złotych)
– dostęp do wpłatomatów
– darmowa usługa cashback

9 thoughts on “Czy warto założyć Konto osobiste w ING Banku Śląskim”

 1. Szukam odpowiedniego dla siebie banku, bo chcę otworzyć rachunek osobisty. Byłem już w paru bankach i szczerze powiedziawszy dla mnie te wszystkie oferty są standardowe. Może mi ktoś powie co wyróżnia na rynku konto bankowe w ING?

  1. Dzięki temu, że założysz konto w ING będziesz miał dostęp do wpłatomatów. Większość banków nie posiada takiego urządzenia. Wpłatomaty są bardzo pożyteczne. Chociażby nie musimy stać w kolejce przy kasie, żeby zasilić rachunek.
   Konto daje także możliwość realizacji tanich przelewów europejskich. Prowizja wynosi tylko 5 złotych za taki przelew wykonany przez Internet.

 2. Miałem kiedyś konto w banku ING i przyznam, że zamknąłem je w momencie gdy odpówiono mi tam dbetu na karcie kredytowej. Uśmiejecie się pewnie, ale poszedłem od razu do pko bp i dostałem jeszcze większy debet niż wnioskowałem w banku śląskim ING. Czy może przez te kilka lat coś tam się w tym skostniałym banku zmieniło i może teraz warto wrócić do nich ze swoimi wypłatami. Co sądzicie o konto ing bank śląski i czy konto z lwem direct jest dobre i jakie są wasze opinie o tym co aktualnie oferuje klientom detalicznym bank śląski ING.

 3. Od stycznia 2013 roku klienci korporacyjni ING Banku Śląskiego mogą korzystać z dużego udogodnienia. Mianowicie mogą dokonywać wpłat ma wskazane rachunku ING w placówkach pocztowych na terenie całego kraju-nawet za pośrednictwem listonoszy. Jest to również pozytyw dla kontrahentów. Przecież nie we wszystkich regionach naszego kraju działają placówki ING Banku Śląskiego

  1. Jeśli chcemy przekazać gotówkę w placówce pocztowej na rachunek prowadzony przez ING Bank Śląski to musimy wypełnić specjalny formularz, który zawiera następujące pozycje do uzupełnienia:
   – odbiorca pieniędzy
   – numer rachunku bankowego odbiorcy
   – adres i nazwa odbiorcy
   – tytuł wpłaty

 4. Nigdy nie trzymam kasy na nieoprocentowanych rachunkach. Po pierwsze kasa leży bezpiecznie na oddzielnym rachunku i nikt postronny nie ma do niej dostępu. Nikt mi nie zgranie tej kasy np. w wyniku ataku hakerskiego. Przykładowo eLokata w ING optymalne rozwiązanie dla posiadaczy bankowości internetowej. Oszczędzanie można rozpocząć od tysiąca złotych. W zależności od zdeponowanej kwoty i okresu oszczędzania, oprocentowanie lokaty waha się od 3 do 4 procent w stosunku rocznym. Biorąc pod uwagę fakt, że stopa inflacji w Polsce spada to lokata może przynosić realne zyski. Lokatę można założyć na okresy: 3, 6 i 12 miesięcy.

 5. Opłata za użytkowanie karty debetowej-zbliżeniowej Visa lub MasterCard wynosi zero złotych. Jest tylko jeden warunek. Wartość rozliczonych przez ING Bank Śląski transakcji bezgotówkowych w miesiącu musi wynieść minimum 200 złotych. W ubiegłym roku limit ten wynosił tylko 100 złotych. Myślę, że w dzisiejszych czasach nie będzie trudno wypełnić ten limit.

 6. Czy tymi nowymi kartami zbliżeniowymi PayPass można płacić w Internecie tak jak kartami kredytowymi. Z tą różnicą oczywiście, że transakcja może być dokonana do kwoty pieniędzy zdeponowanych na rachunku bankowym.

  1. Kartami zbliżeniowymi wydawanymi do rachunków w ING Banku Śląskim możliwe jest dokonywanie płatności w Internecie. Mowa o plastikach VISA, Debit Mastercard oraz o karcie Maestro. Co więcej wspomnianymi kartami można płacić za zamówienia składane drogą pocztową i telefoniczną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*