Informacje i opinie klientów o ofercie Eurobanku

Eurobank został założony w 2003 roku przez wrocławskiego biznesmena Mariusza Łukasiewicza, który był twórcą Lukas Banku. Obecnie blisko 100 procent akcji Eurobanku znajduje się w posiadaniu francuskiej grupy kapitałowej Societe Generale.

eurobankStrategicznym celem Eurobanku jest oferowanie prostych produktów finansowych takich jak kredyty konsumpcyjne. Nacisk kładziony jest również na sprzedaż kart kredytowych oraz kredytów hipotecznych. Obecność w grupie Societe Generale rozwija Eurobank między innymi pod względem poszerzenia usług dotyczących zarządzania aktywami. Produkty kredytowe dopasowane są do różnych grup klientów.

Siec oddziałów Eurobanku budowana jest na zasadzie franczyzy. Jeśli chodzi placówki własne Eurobanku to znajdują się one w największych miastach Polski. Obecnie prowadzi działalność ponad 140 placówek partnerskich. Oferta kredytu gotówkowego w Eurobanku jest jedną z najatrakcyjniejszych na rynku i zajmuje czołowe miejsca w rankingach. Eurobank zaangażował w promocję swoich produktów znanego aktora Piotra Adamczyka.

5 thoughts on “Informacje i opinie klientów o ofercie Eurobanku”

  1. Jestem zwolennikiem efektywnego zarabiania na lokacie. Interesują mnie wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem bo ja nie lubię ryzykować-nawet na tak bezpiecznych produktach jak lokaty terminowe. Nie chcę czekać na to, czy Rada Polityki Pieniężnej zmieni stopy procentowe…. Nie wiecie, czy w Eurobanku mają lokaty ze stałym oprocentowaniem?

    1. Akurat nowością w Eurobanku jest lokata otwierana na okres 200 dni. Ten depozyt gwarantuje stałą stawkę oprocentowania-maksymalnie 6,5 procent brutto. Jak się domyślasz wysokość stawki zależy od zainwestowanej kwoty. Najważniejsze jest to, że na lokacie musisz zagwarantować „nowe środki”. Lokata „dwustudniówka” przygotowana jest z myślą o nowych i dotychczasowych klientów. Minimalna wpłata wynosi 1000 zł.

  2. Jeśli chcesz wcześniej zerwać lokatę „dwustudniówkę” to nie radzę. Po pierwsze przedterminowe zerwanie depozytu skutkuje obniżeniem oprocentowania do 1 procent. Natomiast jeśli zerwanie nastąpi w ciągu dwóch tygodni po otwarciu lokaty to zostanie dodatkowo naliczona opłata w wysokości 10 złotych.

  3. Czy można się jakoś uwolnić od listów wysyłanych nagminnie od banków. Wzięłam parę lat temu kredyt hipoteczny w Eurobanku i teraz wysyłają mi jakieś durne oferty i regulaminy. Jakby mnie to interesowało. Owszem na umowie kredytowej zgodziłam się do przetwarzania moich danych ale nie wiedziałam, że będzie to polegało na zaśmiecaniu skrzynki pocztowej.

    1. Czy nam się to podoba, czy nie to listy od banków należy czytać. Nie zawsze przesyłają nam kolejne promocje kredytów i pożyczek gotówkowych. Takie listy musisz czytać wszystkie. W przypadku posiadaczy kredytów mieszkaniowych, banki wysyłają salda kredytowe, aktualną wysokość rat kredytowych oraz tabele opłat i prowizji. Ale tak na dobrą sprawę to musiałaś się zgodzić na dostarczanie takich informacji listownie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*