Informacje i opinie klientów o ofercie BOŚ Banku

Większościowym udziałowcem BOŚ Banku jest Skarb Państwa. Siedziba banku mieści się w Warszawie. BOŚ Bank rozpoczął działalność w 1991 roku. Natomiast w 1996 roku przekształcił się w spółkę publiczną. Rok później akcje BOŚ Banku notowane były już na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jest to uniwersalny bank z ofertą produktową skierowaną do szerokiego grona podmiotów gospodarczych, samorządów, wspólnot mieszkaniowych i oczywiście do klientów indywidualnych. Głównym akcjonariuszem banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Stąd w ofercie banku znajdują się produkty proekologiczne.
boś-bankNadrzędnym celem BOŚ Banku jest realizacja projektów służących środowisku. BOŚ Bank znany jest również z Domu Maklerskiego, który działa na rodzimym rynku kapitałowym od 1995 roku. Z kolei DM BOŚ S.A. w Polsce jest pionierem obsługi klientów indywidualnych w Internecie.

Ciekawym produktem BOŚ Banku jest Słoneczny EkoKredyt. Celem wydatkowania w Słonecznym EkoKredycie jest zakup i montaż kolektorów słonecznych do podgrzewania wody. Zaciągając Słoneczny EkoKredyt można uzyskać zwrot do 45 procent poniesionych kosztów inwestycyjnych(dotacja ze środków NFOSiGW).

3 thoughts on “Informacje i opinie klientów o ofercie BOŚ Banku”

 1. Jestem zarządcą wspólnoty mieszkaniowej i dbam o to by nasz budynek mieszkalny był proekologiczny. Razem z mieszkańcami zdecydowaliśmy o zamontowaniu u nas kolektorów słonecznych do podgrzewania wody. Z tego c o wiem to BOŚ Bank oferuje różnego rodzaju kredyty na cele ekologiczne. Jakie trzeba spełnić warunki kredytowe w BOŚ Banku?

  1. Słoneczny ekokredyt w BOŚ Banku(jak sama nazwa wskazuje)można przeznaczyć wyłącznie na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Dzięki temu kredytowi można otrzymać zwrot do 45 procent kosztów inwestycji. Są to środki z NFOSiGW. Kolektory słoneczne to świetna alternatywa wobec podgrzewanej wody z sieci miejskiej.

   1. Dla zainteresowanych wspólnot mieszkaniowych i klientów indywidualnych warunki ekokredytu:
    – okres kredytowania do 8 lat(klienci indywidualni)
    – okres kredytowania do 20 lat(wspólnoty mieszkaniowe)
    – kredytowanie do 100 procent wydatków w ramach inwestycji
    – możliwość wzięcia półrocznej karencji w spłacie kredytu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*