Informacje i opinie klientów o ofercie Banku Zachodniego BZ WBK

Główna siedziba banku mieści się we Wrocławiu. Bank Zachodni WBK powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Wspomniana fuzja została przeprowadzona w 2001 roku. W tymże roku rozpoczęto również obrót akcjami BZ WBK na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

bank zachodni wbkData 30 marca 2011 zapisała się na stałe w historii banku. W ramach wezwania hiszpański Santander objął 95,67 proc. akcji Banku Zachodniego. Rok później Grupa Santander porozumiała się z belgijskim KBC w sprawie przejęcia Kredyt Banku. Siłą rzeczy 4 stycznia 2013 roku nastąpiło formalne połączenie Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem. Połączenie nastąpiło poprzez przeniesienie wszystkich aktywów i pasywów Kredyt Banku na spółkę przejmującą. Jednocześnie został podwyższony kapitał zakładowy BZ WBK.

Obecnie nazwa „Kredyt Bank” funkcjonuje jako marka niektórych produktów bankowych. Bank Zachodni WBK konsekwentnie stawia na wysoką technologię obsługi klientów. Ciekawostką jest fakt, że Bank Zachodni jako pierwszy w Polsce wprowadził smsKody potwierdzające dokonanie transakcji bezgotówkowej. Oddziały Banku Zachodniego WBK zlokalizowane są na terenie całej Polski. Siec oddziałów liczy sobie około 630 placówek. Jest to siec zróżnicowana pod względem własnościowym-oddziały własne uzupełnione są o placówki partnerskie działające na zasadzie umowy agencyjnej.

4 thoughts on “Informacje i opinie klientów o ofercie Banku Zachodniego BZ WBK”

  1. Fuzja Banku Zachodniego z Kredyt Bankiem stała się faktem. Połączenie zostało wpisane do KRS-u. Zgodnie z umową BZ WBK wstąpił we wszystkie prawa i obowiązki Kredyt Banku. Z Kredyt Banku pozostała jedynie znak towarowy, który jest używany w odniesieniu do niektórych produktów oferowanych przez BZ WBK.

  2. Obecnie jestem klientem Millennium Banku lecz zamierzam założyć swoje główne konto w Banku Zachodnim WBK. Nie wiecie, czy można do niech przenieść limit kredytowy, który przysługuje mi w Millennium Banku

    1. Z limitem kredytowym nie będzie żadnego problemu. Limit odnawialny w BZ WBK zostanie udzielony na podstawie historii kredytowej w dotychczasowym banku, w którym byłeś klientem. Dopuszczalny debet na koncie może zostać udzielony również na podstawie oświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów. Z przenosinami limitu odnawialnego nie ma praktycznie żadnych schodów-oprócz wykazania zdolności kredytowej.

  3. NIE POLECAM przy rezygnacji musiałem jeszcze dopłacić ponieważ kartę mi wcześniej zabrano a miałem nią zrobić transakcje by było za free

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*