Informacje i opinie klientów o ofercie Banku PKO BP

Kontrolowany przez Skarb Państwa Bank PKO BP rozpoczął działalność 8 lutego 1919 roku. Tego roku powstała Pocztowa Kasa Oszczędności, którą można uznać za kamień milowy polskiej bankowości. Początkowym celem banku było wprowadzenie do obiegu polskiego złotego.
bank-pko-bpCiekawostką jest fakt, że w latach 1939-1944 bank funkcjonował pod zarządem niemieckim. W 1950 roku Pocztową Kasę Oszczędności przekształcono w Powszechną Kasę Oszczędności. W latach 70 XX wieku oferta banku została poszerzona o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy(popularny ROR). W 2000 roku PKO została przekształcona w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Następnie spółka zaliczyła debiut na GPW w Warszawie 10 listopada 2004 roku. Datę tą można uznać za przełomową w rozwoju banku.

Obecnie PKO BP w działaniu jest zorientowany marketingowo. To znaczy oferta banku odzwierciedla potrzeby grupy docelowej. Sam bank jest liderem Grupy Kapitałowej PKO BP, którą tworzą między innymi: PKO BP Inwestycje, PKO BP Bankowy PTE, PKO TFI oraz Inteligo Financial Service. Spółki zależne tworzą wartość dodaną banku poszerzając jego ofertę o fundusze inwestycyjne i emerytalne, leasing, factoring, a także o usługi rozliczeń elektronicznych.

5 thoughts on “Informacje i opinie klientów o ofercie Banku PKO BP”

  1. Radzę uważać na maile rzekomo przysyłane od Banku PKO BP. Ktoś podszywa się w ostatnim czasie pod bank i próbuje wyciągnąć od klientów poufne dane. Pod żadnym pozorem nie klikajcie na żadne linki weryfikujące. Co ciekawe w mailu zawarta jest informacja, że niby ktoś próbował się włamać na nasze konto.

  2. Do 1 marca 2013 roku można zaciągnąć wszystkim znaną pożyczkę gotówkową mini ratka z obniżoną prowizją i oprocentowaniem. Jeśli chodzi o prowizję to może ona wynieść nawet 1 proc.-w zależności od wybranego wariantu ubezpieczeniowego. Wspomniane oprocentowanie wynosi 11,99 proc. W ramach mini ratki można się starać o dodatkową kwotę pieniędzy w wysokości od 1 do 150 tysięcy złotych.

  3. W terminie od 4 do 8 i od 11 do 15 lutego w Banku PKO BP będą prowadzone dni otwarte kredytów hipotecznych. Jest to duża szansa na zaciągniecie kredytu mieszkaniowego z promocyjnymi warunkami. Na przykład kredyt hipoteczny Własny Kąt może zostać udzielony z marżą do 1,25 proc., bez prowizji oraz bez pobierania opłat za oszacowanie wartości nieruchomości. Warunkiem jest złożenie deklaracji udziału w dniach otwartych, oraz złożą wniosek kredytowy do 15 marca br.

  4. Wg mnie dużym plusem banku jest też strona leasingu. Bank dysponuje ofertą leasingową bardzo wielu maszyn, urządzeń itp. w porównaniu do innych banków. W sumie jeśli chce się wziąć jakąś maszynę a nie jest sie zorientowanym w kórym banku można wziąć ją w leasing, to do PKO mozna spokojnie uderzać, bo szanse są największe.

  5. Fatalne traktowanie klientów, ponad miesiąc na informację o decyzji kredytowej. Do dziś nie wiem czy przyznano czy nie przyznano kredytu. Pani przyjmująca wniosek nie odbiera telefonu, nie oddzwania. Kilkakrotnie przychodziłem do oddziału po informację lecz kolejny raz nie pójdę bo czuję się jak żebrak. Banki aktualnie zachowują się jak hieny. Mając 300% zabezpieczenia i 3 krotnie większa zdolność niż rata. Mój przykład.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*