Informacje i opinie klientów o ofercie Banku Millennium

Pod względem wielkości aktywów Millennium Bank jest 6 bankiem w Polsce. Historia Millennium Banku jest bardzo ciekawa. Kiedy w Polsce w 1989 roku rodziła się demokracja, powstał Bank Inicjatyw Gospodarczych-pierwowzór dzisiejszego Millennium Banku.

bank millenniumInstytucja ta od samego początku byłą prywatna. Dzięki temu mogła się rozwijać bez przeszkód. Kolejną ważną datą jest 1997 rok. Wówczas doszło do połączenia Banku Inicjatyw Gospodarczych z Bankiem Gdańskim. Nazwa Millennium Bank zaczęła funkcjonować dopiero od 2003 roku. Od 2006 roku głównym inwestorem Millennium Banku jest portugalski Banco Comercial Portugues.

Motorem działania banku są potrzeby i satysfakcja każdego klienta. Natomiast sposób prowadzenia usług można zamknąć w słowach „Inspiruje nas życie”. Ponadto ambicją banku jest to aby nowe projekty i produkty finansowe natychmiast poprawiały jakość życia interesariuszy. Z racji tego, że jest to bank uniwersalny można w nim znaleźć produkty dla każdej zainteresowanej osoby. Nie zapomniano również o zamożnych klientach. Dla nich zarezerwowana jest bankowość prywatna. Ekskluzywne oddziały z doradcami na wyłączność znajdują się w największych miastach Polski.

6 thoughts on “Informacje i opinie klientów o ofercie Banku Millennium”

 1. Millennium Bank należy do najlepszych banków uniwersalnych działających w naszym kraju. Drugi raz z kolei Millennium Bank zajął 3 miejsce w rankingu najlepszych banków minionego roku. Zestawienie o którym mowa zostało przygotowane przez Portal Wirtualna Polska oraz przez firmę Expandi. Co najważniejsze oceny dokonali sami internauci. Wzięto pod lupę wszystkie wypowiedzi w mediach elektronicznych w 2012 roku.

  1. Zbieram informacje o kredytach mieszkaniowych bo przymierzam się do zakupu własnego M. Mam już dane dotyczące większości ofert w największych bankach. W sumie to nic nie wiem o kredycie hipotecznym w Millennium Banku. Błagam niech ktoś nakreśli mi temat bo już nie mam siły na dalsze szperanie w necie.

   1. Warto wybrać kredyt hipoteczny w tym banku. Po pierwsze ze względu na niską marżę kredytową(stawka już od 0,99 proc.). Po drugie można się starać o środki na sfinansowanie 100 procent wartości nieruchomości. Dla nie wtajemniczonych chodzi o to, że bank nie wymaga żadnego wkładu własnego. Nominalne oprocentowanie kredytu hipotecznego waha się w przedziale od 5,6 do 7,10 proc.

 2. Posiadam kredyt samochodowy oraz gotówkowy w Multibanku. Zamierzam przenieść rachunek do Millennium Banku. Wraz z przeniesieniem konta muszę coś zrobić z tymi kredytami. Optymalną decyzją wydaje się być zamienienie tych zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny. Wiecie może jakie warunki konsolidacji posiada Millennium Bank?

  1. Jeśli przeniesiesz konto do Millennium to nie będziesz mieć problemów z konsolidacją posiadanych kredytów w Multibanku. Kredytem konsolidacyjnym w Millennium Banku można spłacić inne kredyty mieszkaniowe, samochodowe, ratalne, gotówkowe, bieżące, konsumpcyjne lub kredyty zaciągnięte na karcie. Podstawowe warunki konsolidacji to:
   – okres kredytowania do 30 lat
   – kredytowanie do 90 procent wartości nieruchomości
   – minimalna kwota kredytu to 20 tys. zł
   – raty równe lub malejące
   – oprocentowanie od 7,55 do 8,10 proc.

 3. Często decydujemy się na założenie rachunków oszczędnościowych-nawet kosztem mniejszego oprocentowania niż na lokatach terminowych. Co skłania do takiego postępowania? Oczywiście większy dostęp do oszczędności. Z konta oszczędnościowego można w dowolnym momencie wypłacić środki bez utraty wypracowanych odsetek. Trzeba tylko pamiętać, że częste wykonywanie takich manewrów może być kosztowne…. ponieważ transakcje na kontach oszczędnościowych są limitowane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*