Informacje i opinie klientów o ofercie Banku Citi Handlowy

Jest to jeden z najstarszych banków działających w Europie. Został założony w 1870 roku z inicjatywy Leopolda Kronenberga i działał początkowo pod nazwą Bank Handlowy. Na początku XX wieku był największym prywatnym bankiem w Polsce. Co ciekawe obsługiwał wymianę handlową z Rosją oraz z krajami Europy Zachodniej.

citi handlowyBank Handlowy znacząco przyczynił się do budowy sieci kolejowej i dużych zakładów przemysłowych w Królestwie Polskim. Po II Wojnie Światowej Bank Handlowy został reaktywowany. Wówczas obsługiwał prywatne podmioty gospodarcze, a także różne spółdzielnie. W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej był obok Pekao SA jedynym bankiem działającym na zasadzie spółki akcyjnej. Po 1960 roku Bank Handlowy miał monopol na obsługę polskiego handlu zagranicznego co było konsekwencją otwarcia filii w wielkich ośrodkach finansowych takich jak Londyn, czy Nowy Jork.

Po okresie przemian gospodarczych w 1989 roku Bank Handlowy zmniejszył swoją pozycję w obsłudze zagranicznego handlu i zaczął rozbudowywać krajową sieć oddziałów. Citi Handlowy powstał w wyniku połączenia Banku Handlowego z polskim oddziałem Citibanku. Wspomniana fuzja miała miejsce w 2001 roku. Dzisiaj Citi Handlowy oferuje nowoczesne usługi finansowe klientom indywidualnym i instytucjonalnym.

3 thoughts on “Informacje i opinie klientów o ofercie Banku Citi Handlowy”

  1. Wiecie w jakich miastach mogę skorzystać z obsługi stacjonarnej Citi Handlowego?Nie wiem tak do końca czy mają placówkę w Tarnowie.

    1. Oczywiście, że w Tarnowie znajdziecie oddział Banku Handlowego. Placówka dokładnie mieści się na ul. Lwowska 72-96 B. Ponadto z obsługi stacjonarnej skorzystacie w takich miejscowościach jak: Bełchatów Dąbrowa Górnicza Głogów Grudziądz Inowrocław Koszalin Legnica Leszno Łomża Mielec Ostrów Wlkp. Piła Piotrków Tryb. Słupsk Świdnica Tomaszów Mazowiecki Wałbrzych Włocławek.

  2. W przypadku zagubienia lub zapomnienia hasła dostępu do rachunku bankowego w Citi Handlowym, należy wejść w zakładkę „odblokuj hasło” na stronie internetowej. Tam zostaniemy poproszeni o podanie nazwy użytkownika oraz numeru karty płatniczej. Gdy te dane zostaną zweryfikowane trzeba będzie odpowiedzieć na 2 pytania kontrolne. Podanie 3 razy z rzędu błędnych odpowiedzi zalokuje trwale nasz dostęp do konta. Wówczas konieczny będzie kontakt z doradcą CitiPhone.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*